Pracy Img 523.jpg

Jak zmienić nasze podejście do swoich z pracy?

Nasi współpracownicy potrafią skutecznie wyprowadzać nas z pewności, jednocześnie często nie widząc w sobie problemu. Mogą w własnych oczach być irytujący, głupi albo leniwi i wszystko to oddziałuje na sposób, w jaki ich odbieramy, a także, w który idzie nam praca u ich boku. Jeśli nie jesteśmy w stanie znieść naszego stanowiska przez kogoś, z kim musimy pracować, dobrze jest spróbować zmienić o nim zdanie.

Jeśli nie jesteśmy w okresie po prostu przejść obojętnie obok wad naszego współpracownika, a rozmowy nie pomagają, dobrze jest popracować nad sobą. W efekcie nie chcemy zmieniać pracy przez jedną niewłaściwą osobę. Zacznij więc skupiać się na pozytywach, o ile oczywiście jesteś w stanie jakieś znaleźć. Być może dana osoba mimo wszystko jest bardzo pomocna albo świetnie obsługuje narzędzia, którymi podaje się na co dzień w pracy. Dostrzeżenie ich nie tylko sprawi, że łatwiej będziemy taką osobę znosić, ale do tego pojmiemy jej przydatność i dowiemy się, na którym polu dobrze jest ją wykorzystać.

Zapraszamy do: https://www.korektor.waw.pl/redakcja-techniczna-co-to-jest/

Dobrze jest też nie oczekiwać. To bardzo ważne, bo większość z nas ma duże oczekiwania wobec osób, z którymi pracujemy, jeśli jednak postaramy się od nich odciąć, będziemy w stanie spojrzeć na daną osobę zupełnie neutralnie, ignorując to, czy wpisuje się w swoje standardy, czy nie. Być chyba to, że coś nam się w niej nie podoba, nie oznacza od razu, że jest zupełnie bezwartościowa.